Nasz fanpage na facebook-u google_plus_fanpage pinterest_fanpage youtube_channel

OFERTA:

Zajmujemy się szeroko pojętym projektowaniem przestrzeni ogrodowych oraz terenów zieleni publicznej. Nasza oferta obejmuje:

  • projektowanie zieleni

ogrody tematyczne

ogrody historyczne

zieleŃ publiczna

kwietniki oraz rabaty

aranŻacje tarasÓw oraz balkonÓw

  • projektowanie maŁej architektury ogrodowej

o konstrukcji drewnianej

o konstrukcji murowanej

elementy wodne

nawierzchnie z kostki brukowej

 

OFERTA USŁUG DLA FIRM :

Zapraszamy firmy deweloperskie, budowlane, pracownie projektowe oraz różnego rodzaju instytucje do współpracy. Oferujemy swoje usługi w zakresie wykonywania dokumentacji, które towarzyszą nowopowstającym inwestycjom:

  • dokumentacje pod inwestycje

iinwentaryzacje dendrologiczne

gospodarki drzewostanu - wyznaczanie kolizji z projektowanymi inwestycjami; analizy gatunkowe, wiekowe, itp.;

projekty terenÓw zieleni - nakładki na plany zagospodarowania terenu zawierające układ przestrzenny i szatę roślinną;

 

 

Dendronica - proces projektowy:

 

 

projektowanie zieleniogrody tematyczne

W zależności od przyjętej kategorii ogrody można podzielić na różne tematy. Pod nazwą ogrodów historycznych sklasyfikujemy te, które występowały m.in. w renesansie czy w XIXw. W zależności od tego co jest głównym elementem kompozycyjnym założenia można wyszczególnić np. ogrody skalne, bylinowe oraz wodne. Przy popularyzacji egzotycznych trendów niektórzy chcieliby stworzyć sobie ogród japoński lub chiński zgodnie z zasadami feng shui. W naszej kulturze bliższy byłby temat ogrodu biblijnego przy wykorzystaniu roślin wymienianych w Piśmie Świętym. Innymi, bardziej znanymi są ogrody angielskie, naturalistyczne, rustykalne charakteryzujące się bardziej swobodną formą kompozycyjną. Coraz bardziej popularnymi stają się ogrody nowoczesne (modernistyczne), gdzie panuje oszczędność form roślinnych i elegancka prostota.

 

Tematów będącymi inspiracją dla ogrodu jest nieograniczona ilość,

a każdy nowy temat jest dla Nas wyzwaniem.

 


Chcąc przybliżyć Państwu temat sztuki ogrodowej oraz trendów w niej panujacych przedstawiany serię projektów o najpopularniejszej tematyce. Niniejsze ogrody są niewielkimi ekspozycjami (około 10x15m lub 20x30m) zawierającymi esencję tematu, którego dotyczą.


Ogród japoński - istnieje kilka jego rodzajów, niemniej jednak wszystkie cechuje przepełnienie ideologiami Dalekiego Wschodu. Większość elementów ogrodu coś symbolizuje m.in.: głazy - niezmienność, woda - życie. Całość jest efektem wielowiekowego doskonalenia się ... również w odzwierciedlaniu natury przy jednoczesnym zachowaniu równowagi.
W ogrodzie japońskim panuje harmonia i spokój a jego elementy sprzyjają kontemplacji. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogród romantyczny (jeden z rodzajów ogrodów angielskich) z reguły był ogrodem obszernym, ale jednocześnie kameralnym, wzbudzającym tajemniczość. Klimat taki był uzyskiwany wprowadzaniem pawilonów, sztucznych ruin oraz niedalekich powiązań widokowych. Budowany był według angielskich reguł używanych w ogrodach krajobrazowych.
Znakomitymi przykładami tego typu ogrodu są Arkadia oraz ogród w Puławach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogród śródziemnomorski kojarzy się głównie z silnym słońcem, cytrusami i zapachem lawendy. Ogród taki jest pełen kontrastów oraz intensywnych barw jak błękity, żółcienie, pomarańcze i czerwienie. Dodatkami na tarasach lub dziedzińcach są ceramiczne donice i wazy, z których wylewają się barwne kwiaty.
Oczywiście trzeba powiedzieć, że wiele z tamtejszych roślin nie przetrwałaby naszej zimy, nie mniej jednak osoby, które chciałyby poczuć w Swoim ogrodzie powiew śródziemnomorski mogą posiłkować się pewnymi zamiennikami kluczowych roślin.

 

Ogrody rustykalne inaczej nazywane wiejskimi charakteryzują się szczególnym podejściem do wykorzystywania różnych materiałów w budowie ogrodu. Można w nich spotkać ukwiecone wozy drabiniaste, taczki wypełnione roślinami lub ogrodzenia
i meble wykonane z nieobrobionych desek. Głównym założeniem jest kreowanie nastroju dzikości
i nawiązanie do form naturalnych wykorzystując wpływy wiejskich tradycji ludowych. W ogrodach rustykalnych wystepują takie formacje jak sady, warzywniki, łąki kwietne.

 

[wkrótce będą dodane następne przykłady]


dendronica | o nas | oferta | projekty | linki | kontakt